19 Ağustos 2012 Pazar

Dikkat! Karşınızda yeni grup EVOL!

Herkese merhaba. Merisa tekrar karşınızdaa~ Öncelikle herkese, izleyicim olanlara veya olmayanlara iyi bayramlar diliyorum! Yaz tatili bitti inanamıyorum. Göz açıp kapayıncaya kadar geçti ve ben hiçbir şey yapmadım! Mutlaka okuyacağım dediğim kitapları bile tam okuyamadım. Ah ağlamak istiyorum. 25 eylülde dershanem başlıyor. Maraton için düdük çaldı. Vuu~ Bu sefer üniversiteyi kazanmam lazım. İstediğim bölümü tutturabilmem içinde kendimi kampa sokmam lazım. Japonca Öğretmenliği! Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi! Bekle beni, seneye ben geliyorum~~Gelelim bu seferki konumuza. Dün keşfettiğim bir grup hakkında size bahsetmek istiyorum. Grubun adı EVOL. Brand New Stardom'a bağlılar. 5 kişilik bir kız grubu. EVOL daha çok yeni bir grup. Hayranlarına verilen isim ise Voller. Normalde kız gruplarıyla HİÇ aram yoktur. Sevdiğim tek kız grubu da 2NE1! -dı- Artık sanırım 2 tane favori kız grubum olacak. EVOL yavaş yavaş favorim olmaya başladı. Evet biliyorum şaşırdınız. Çünkü bende kendime gerçekten çok şaşırıyorum. Ama gerçekten başarılar. Daha yeni bir grup olmasına rağmen hiçte yeni gibi değiller. Hımm nasıl desem? Sanki yıllardır bu işi yapıyor gibiler. İlerki zamanlarda gerçekten başarılı olacağına inanıyorum bu grubun. İlk önce kliplerini izleyelim;

We Are A Bit Different


Klibi izleyenlerin yada bu grubu tanımaya başlayanların nedense ilk tepkileri 'Aaa 2NE1!' oluyor. Tek şunu söyleyebilirim; Alakası yok! Özellikle klibi 2NE1'nın Ugly klibine benzetiyorlar. Hadi ama, iki klip arasında en ufak bir benzerlik yok. Hem hikaye açısından, hemde şarkı açısından. Nasıl benzettiklerini gerçekten anlamıyorum. Klibi aşırı derecede beğendim. Sert ve asiler! Çoğu yeni kız grubu gibi 'şirin' olmaya çalışmamışlar. Ve bu tarz onlara gerçekten çok yakışmış. Grup üyelerini tanımak isterseniz;
İsmi SAY
13 Nisan 1993 doğumlu.
Grubun lideri ve vokali.İsmi Yull.
16 Mart 1992 doğumlu.
Grubun vokali.


İsmi Hayana.
11 Ekim 1993 doğumlu.
Grubun vokali.


İsmi Jucy
24 Nisan 1992 doğumlu.
Grubun rapperı.


İsmi J-DA.
11 Ocak 1994 doğumlu.
Grubun maknae ve rapperı.


Dün sabah altıya kadar bu kızları araştırdım. Albümlerini de indirdim. Albümlerinin ismi Let Me Explode. İçinde toplam 5 şarkı bulunuyor. Mini bir albümle karşımıza çıktılar anlayacağınız. Şarkıların hepsini arka arkaya kaç kere dinledim artık hatırlamıyorum. Hepsi kafamda karışık bir şekilde dönüyor. Ve hala dinlemeye devam ediyorum~ 

Albümdeki şarkıların isimleri;
1. Let Me Explode
2. I'm Sorry
3. Magnet
4. We Are A Bit Different
5. 1-2-3-4-5

Şarkıların hepsini gerçekten çok sevdim ve ben gerçekten zor beğenirim. Özellikle tüm albümü.  Ama bu grubun albümü gerçek başarılı. 1 numaralı şarkıya biraz alışmam zaman aldı. Çünkü alışılmışın dışında bir parça. Farklı. Gerçekten farklı. Ama güzel. Şimdi sürekli onu dinliyorum.  Diğer parçalara ilk dinlediğim an bayılmıştım zaten. Kesinlikle dinlemeniz gerekiyor. Hepsini öneririm. Ayrıca yavaş yavaş canlı performansları da çıkıyor. Grubu tanımak istiyorsanız eğer, yada başarılı olup olmadıklarını merak ediyorsanız o performanslara bakmanızı öneririm. 

Eveeet~ Bu kadar tanıtım yeter sanırım. Kısaca özetlemem gerekirse bu kızlara gerçekten ba-yıl-dım! EVOL fighting! Voller olma yolunda ilerliyorum~ Hadi bakalım.


Bir sonraki yazıda görüşmek üzere~ Kendinize iyi bakın! Tekrar iyi bayramlar. Jaa~ Mata ne~

5 yorum:

 1. Valla ben bi erkek kore fani olarak bu gruba bayildim ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bende gerçekten sevdim. Gelecekte fazlasıyla başarılı olacaklarına inanıyorum. ^^

   Sil
 2. harika düşündüklerimin aynısı EVOL benim 2. cim o cici ponpon kız olayından nefret ederim ki bunlarda yok tek fanı olduğum grup 2NE1 dı senin gibi ama şimdi Evol oldu ;) Kliplere gelince benzemek değil belki anımsatmak olabilir koyu blackjack olduğumdan da olabilir , şöyle ki diğer gruplara bakınca benzerlik değil aynılık var birbirleri arasında :)

  YanıtlaSil
 3. Stardom aslında iyi bi şirket, Stardom'daki ToppDogg da EvoL gibi mükemmel. İki grup da daha iyi yerleri hak ediyorlar. TppDogg, EvoL fighting! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. Keşke sadece biraz daha ilgili olsa. EvoL çok daha iyi yerlere gelebilir, eğer promosyonları iyi yapılır ve geri dönüşleri düzgünce düzenlenirse. Umarım yakında yeniden görebiliriz onları. :)

   Sil